ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6525440
*
nr 652 5440
Spegel
Rokokostil, höjd: 128
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2010
kl 18:29:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 19:01:37
1
300 kr
23/8 14:39:10
2
600 kr
23/8 15:42:42
3
500 kr
23/8 15:43:05
3
700 kr
23/8 15:47:08
2
750 kr
23/8 17:22:11
4
900 kr
23/8 18:23:37
2
850 kr
23/8 18:24:02
2
Vinnande bud
23/8 18:24:48
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 652 5440
Spegel
Rokokostil, höjd: 128
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 19:01:37 | 1 | 300 kr |
23/8 14:39:10 | 2 | 600 kr |
23/8 15:42:42 | 3 | 500 kr |
23/8 15:43:05 | 3 | 700 kr |
23/8 15:47:08 | 2 | 750 kr |
23/8 17:22:11 | 4 | 900 kr |
23/8 18:23:37 | 2 | 850 kr |
23/8 18:24:02 | 2 | Vinnande bud |
23/8 18:24:48 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58